TMOV34S201MP
TMOV34S201MP
Part Number
TMOV34S201MP
Description
VARISTOR 320V 40KA SQUARE 34MM
Data sheet
TMOV34S201MP.pdf
Delivery Services
TMOV34S201MP
Comments
    TMOV34S201MP Specifications
    SeriesTMOV® 34S
    RoHSRoHS
    Energy430J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseSquare 34mm, Formed Tabs, 3-Lead
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts200 V
    Maximum DC Volts265 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)352 V
    Varistor Voltage (Min)288 V
    Varistor Voltage (Typ)320 V
    Capacitance @ Frequency6500 pF @ 1 MHz