TMOV34S481MP
TMOV34S481MP
Part Number
TMOV34S481MP
Description
VARISTOR 750V 40KA SQUARE 34MM
Data sheet
TMOV34S481MP.pdf
Delivery Services
TMOV34S481MP
Comments
    TMOV34S481MP Specifications
    SeriesTMOV® 34S
    RoHSRoHS
    Energy960J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseSquare 34mm, Formed Tabs, 3-Lead
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts480 V
    Maximum DC Volts640 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)825 V
    Varistor Voltage (Min)675 V
    Varistor Voltage (Typ)750 V
    Capacitance @ Frequency2700 pF @ 1 MHz