TMOV34S571MP
TMOV34S571MP
Part Number
TMOV34S571MP
Description
VARISTOR 910V 40KA SQUARE 34MM
Data sheet
TMOV34S571MP.pdf
Delivery Services
TMOV34S571MP
Comments
    TMOV34S571MP Specifications
    SeriesTMOV® 34S
    RoHSRoHS
    Energy990J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseSquare 34mm, Formed Tabs, 3-Lead
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts575 V
    Maximum DC Volts730 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)1.001 kV
    Varistor Voltage (Min)819 V
    Varistor Voltage (Typ)910 V
    Capacitance @ Frequency2200 pF @ 1 MHz