TPI 30-136A-JP
TPI 30-136A-JP
Part Number
TPI 30-136A-JP
Manufactures
Traco Power
Description
30 WATT AC/DC POWER SUPPLY, INDU
Data sheet
TPI 30-136A-JP.pdf
Category
AC DC Converters
Delivery Services
TPI 30-136A-JP
Comments
    TPI 30-136A-JP Specifications
    SeriesTPI 30A-J (30W)
    RoHSRoHS
    TypeOpen Frame
    FeaturesAdjustable Output, Universal Input
    Efficiency89%
    Part StatusActive
    ApplicationsITE (Commercial)
    Mounting TypeChassis Mount
    Power (Watts)30W (40W Forced Air)
    Approval AgencyCB, CE, cURus
    Standard Number62368-1
    Voltage - Input85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
    Size / Dimension3.34" L x 1.36" W x 0.77" H (84.8mm x 34.5mm x 19.6mm)
    Number of Outputs1
    Voltage - Output 136V
    Voltage - Output 2-
    Voltage - Output 3-
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation3 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (With Derating)
    Current - Output (Max)840mA