TS1103-25DB
TS1103-25DB
Part Number
TS1103-25DB
Manufactures
Touchstone Semiconductor
Description
BOARD DEMO TS1103-25
Data sheet
TS1103-25DB.pdf
Category
Evaluation Boards - Op Amps
Delivery Services
TS1103-25DB
Comments
    TS1103-25DB Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Slew Rate-
    Board TypeFully Populated
    Output TypeSingle-Ended
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    -3db Bandwidth6 kHz
    Amplifier TypeCurrent Sense
    Channels per IC1 - Single
    Supplied ContentsBoard(s)
    Utilized IC / PartTS1103-25
    Current - Output / Channel-
    Current - Supply (Main IC)680 nA
    Voltage - Supply, Single/Dual (±)2V ~ 25V