V10H14PL1T
V10H14PL1T
Part Number
V10H14PL1T
Manufactures
Littelfuse Inc.
Description
VARISTOR 22V 1.5KA DISC 10MM
Data sheet
V10H14PL1T.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
V10H14PL1T
Comments
    V10H14PL1T Specifications
    SeriesHMOV™
    RoHSRoHS
    Energy5.0J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge1.5 kA
    Maximum AC Volts14 V
    Maximum DC Volts18 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)24.2 V
    Varistor Voltage (Min)19.8 V
    Varistor Voltage (Typ)22 V