V10H20PL3T
V10H20PL3T
Part Number
V10H20PL3T
Description
VARISTOR 33V 1.5KA DISC 10MM
Data sheet
V10H20PL3T.pdf
Delivery Services
V10H20PL3T
Comments
    V10H20PL3T Specifications
    SeriesHMOV™
    RoHSRoHS
    Energy10J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge1.5 kA
    Maximum AC Volts20 V
    Maximum DC Volts26 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)36.3 V
    Varistor Voltage (Min)29.7 V
    Varistor Voltage (Typ)33 V