V10H23PL2T
V10H23PL2T
Part Number
V10H23PL2T
Description
VARISTOR 36V 1.5KA DISC 10MM
Data sheet
V10H23PL2T.pdf
Delivery Services
V10H23PL2T
Comments
    V10H23PL2T Specifications
    SeriesHMOV™
    RoHSRoHS
    Energy12J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge1.5 kA
    Maximum AC Volts23 V
    Maximum DC Volts28 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)39.6 V
    Varistor Voltage (Min)32.4 V
    Varistor Voltage (Typ)36 V