V10H25PL2B
V10H25PL2B
Part Number
V10H25PL2B
Description
VARISTOR 39V 1.5KA DISC 10MM
Data sheet
V10H25PL2B.pdf
Delivery Services
V10H25PL2B
Comments
    V10H25PL2B Specifications
    SeriesHMOV™
    RoHSRoHS
    Energy13J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge1.5 kA
    Maximum AC Volts25 V
    Maximum DC Volts31 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)42.9 V
    Varistor Voltage (Min)35.1 V
    Varistor Voltage (Typ)39 V