V10H30PL2B
V10H30PL2B
Part Number
V10H30PL2B
Manufactures
Littelfuse Inc.
Description
VARISTOR 47V 1.5KA DISC 10MM
Data sheet
V10H30PL2B.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
V10H30PL2B
Comments
    V10H30PL2B Specifications
    SeriesHMOV™
    RoHSRoHS
    Energy15.5J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge1.5 kA
    Maximum AC Volts30 V
    Maximum DC Volts38 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)51.7 V
    Varistor Voltage (Min)42.3 V
    Varistor Voltage (Typ)47 V