V111HF34
V111HF34
Part Number
V111HF34
Manufactures
Littelfuse Inc.
Description
VARISTOR 173V 40KA SQUARE 34MM
Data sheet
V111HF34.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
V111HF34
Comments
    V111HF34 Specifications
    SeriesHF34
    RoHSRoHS
    Energy220J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeBolt Mount
    Package / CaseSquare 34mm, Tabs
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts110 V
    Maximum DC Volts148 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)190 V
    Varistor Voltage (Min)156 V
    Varistor Voltage (Typ)173 V
    Capacitance @ Frequency11600 pF @ 1 MHz