V141HF34
V141HF34
Part Number
V141HF34
Description
VARISTOR 220V 40KA SQUARE 34MM
Delivery Services
V141HF34
Comments
    V141HF34 Specifications
    SeriesHF34
    RoHSRoHS
    Energy291J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeBolt Mount
    Package / CaseSquare 34mm, Tabs
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts140 V
    Maximum DC Volts188 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)242 V
    Varistor Voltage (Min)198 V
    Varistor Voltage (Typ)220 V
    Capacitance @ Frequency9000 pF @ 1 MHz