V14E625PL3A
V14E625PL3A
Part Number
V14E625PL3A
Description
RADIAL VARISTOR 14MM ROHS/LEAD F
Delivery Services
V14E625PL3A
Comments
    V14E625PL3A Specifications
    SeriesLV UltraMOV™
    RoHSRoHS
    Energy200J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm
    Current - Surge6 kA
    Maximum AC Volts625 V
    Maximum DC Volts825 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)1.1 kV
    Varistor Voltage (Min)900 V
    Varistor Voltage (Typ)1 kV
    Capacitance @ Frequency160 pF @ 1 MHz