V14MLA0603WH.pdf
| Series | MLA |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Energy | 0.10J |
| Features | - |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Current - Surge | 30 A |
| Maximum AC Volts | 10 V |
| Maximum DC Volts | 14 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 21.5 V |
| Varistor Voltage (Min) | 15.9 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 18.7 V |
| Capacitance @ Frequency | 180 pF @ 1 MHz |