V14P23AUTO
V14P23AUTO
Part Number
V14P23AUTO
Description
VARISTOR 36V 3KA DISC 14MM
Data sheet
V14P23AUTO.pdf
Delivery Services
V14P23AUTO
Comments
    V14P23AUTO Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, AUMOV™
    RoHSRoHS
    Energy23J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm
    Current - Surge3 kA
    Maximum AC Volts23 V
    Maximum DC Volts28 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)39.6 V
    Varistor Voltage (Min)32.4 V
    Varistor Voltage (Typ)36 V