V14P25AUTO
V14P25AUTO
Part Number
V14P25AUTO
Description
VARISTOR 39V 3KA DISC 14MM
Data sheet
V14P25AUTO.pdf
Delivery Services
V14P25AUTO
Comments
    V14P25AUTO Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, AUMOV™
    RoHSRoHS
    Energy25J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm
    Current - Surge3 kA
    Maximum AC Volts25 V
    Maximum DC Volts28 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)42.9 V
    Varistor Voltage (Min)35.1 V
    Varistor Voltage (Typ)39 V
    Capacitance @ Frequency6200 pF @ 1 MHz