V14P320PL2A
V14P320PL2A
Part Number
V14P320PL2A
Description
VARISTOR 510V 6KA DISC 14MM
Data sheet
V14P320PL2A.pdf
Delivery Services
V14P320PL2A
Comments
    V14P320PL2A Specifications
    SeriesUltraMOV™
    RoHSRoHS
    Energy136J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm
    Current - Surge6 kA
    Maximum AC Volts320 V
    Maximum DC Volts420 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)561 V
    Varistor Voltage (Min)459 V
    Varistor Voltage (Typ)510 V
    Capacitance @ Frequency380 pF @ 1 MHz