V14P35AUTO
V14P35AUTO
Part Number
V14P35AUTO
Description
VARISTOR 56V 3KA DISC 14MM
Data sheet
V14P35AUTO.pdf
Delivery Services
V14P35AUTO
Comments
    V14P35AUTO Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, AUMOV™
    RoHSRoHS
    Energy40J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm
    Current - Surge3 kA
    Maximum AC Volts35 V
    Maximum DC Volts45 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)61.6 V
    Varistor Voltage (Min)50.4 V
    Varistor Voltage (Typ)56 V
    Capacitance @ Frequency5000 pF @ 1 MHz