V14P625AUTO2T
V14P625AUTO2T
Part Number
V14P625AUTO2T
Description
RADIAL VARISTOR 14MM
Delivery Services
V14P625AUTO2T
Comments
    V14P625AUTO2T Specifications
    SeriesAUMOV®
    RoHSRoHS
    Energy235J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm
    Current - Surge6.5 kA
    Maximum AC Volts625 V
    Maximum DC Volts825 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)1.1 kV
    Varistor Voltage (Min)900 V
    Varistor Voltage (Typ)1 kV
    Capacitance @ Frequency160 pF @ 1 MHz