V150LS20CPX360
V150LS20CPX360
Part Number
V150LS20CPX360
Description
VARISTOR 229.5V 10KA DISC 20MM
Data sheet
V150LS20CPX360.pdf
Delivery Services
V150LS20CPX360
Comments
    V150LS20CPX360 Specifications
    SeriesC-III
    RoHSRoHS
    Energy215J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge10 kA
    Maximum AC Volts150 V
    Maximum DC Volts-
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)243 V
    Varistor Voltage (Min)216 V
    Varistor Voltage (Typ)229.5 V
    Capacitance @ Frequency1600 pF @ 1 MHz