V150LT10A
V150LT10A
Part Number
V150LT10A
Description
VARISTOR 240V 4.5KA DISC 14MM
Data sheet
V150LT10A.pdf
Delivery Services
V150LT10A
Comments
    V150LT10A Specifications
    SeriesLT
    RoHSRoHS
    Energy45J
    Features-
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm
    Current - Surge4.5 kA
    Maximum AC Volts150 V
    Maximum DC Volts200 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)264 V
    Varistor Voltage (Min)216 V
    Varistor Voltage (Typ)240 V
    Capacitance @ Frequency800 pF @ 1 MHz