V150ZU05
V150ZU05
Part Number
V150ZU05
Description
VARISTOR 150V 400A DISC 5MM
Data sheet
V150ZU05.pdf
Delivery Services
V150ZU05
Comments
    V150ZU05 Specifications
    SeriesZU
    RoHSRoHS
    Energy4.0J
    Features-
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 5mm
    Current - Surge400 A
    Maximum AC Volts92 V
    Maximum DC Volts127 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)165 V
    Varistor Voltage (Min)135 V
    Varistor Voltage (Typ)150 V
    Capacitance @ Frequency190 pF @ 1 MHz