V150ZU20PX2855
V150ZU20PX2855
Part Number
V150ZU20PX2855
Description
VARISTOR 150V 6.5KA DISC 20MM
Delivery Services
V150ZU20PX2855
Comments
    V150ZU20PX2855 Specifications
    SeriesZU
    RoHSRoHS
    Energy45J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge6.5 kA
    Maximum AC Volts95 V
    Maximum DC Volts127 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)165 V
    Varistor Voltage (Min)135 V
    Varistor Voltage (Typ)150 V
    Capacitance @ Frequency5000 pF @ 1 MHz