V151CA60
V151CA60
Part Number
V151CA60
Description
VARISTOR 240V 50KA DISC 60MM
Data sheet
V151CA60.pdf
Delivery Services
V151CA60
Comments
    V151CA60 Specifications
    SeriesCA
    RoHSRoHS
    Energy-
    Features-
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDisc 60mm
    Current - Surge50 kA
    Maximum AC Volts150 V
    Maximum DC Volts200 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-
    Varistor Voltage (Max)268 V
    Varistor Voltage (Min)212 V
    Varistor Voltage (Typ)240 V