V181HG34
V181HG34
Part Number
V181HG34
Description
VARISTOR 282V 40KA SQUARE 34MM
Data sheet
V181HG34.pdf
Delivery Services
V181HG34
Comments
    V181HG34 Specifications
    SeriesHG34
    RoHSRoHS
    Energy330J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeBolt Mount
    Package / CaseSquare 34mm, Formed Tabs
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts180 V
    Maximum DC Volts240 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)310 V
    Varistor Voltage (Min)254 V
    Varistor Voltage (Typ)282 V
    Capacitance @ Frequency6800 pF @ 1 MHz