V18AUMLA1206H.pdf
| Series | Automotive, AEC-Q200, AUML |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Energy | 1.5J |
| Features | - |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Current - Surge | - |
| Maximum AC Volts | 14 V |
| Maximum DC Volts | 18 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 32 V |
| Varistor Voltage (Min) | 23 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 27.5 V |