V18AUMLA1812NA.pdf
| Series | Automotive, AEC-Q200, AUML |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Energy | 6J |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) |
| Current - Surge | 5 A |
| Maximum AC Volts | - |
| Maximum DC Volts | 18 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 32 V |
| Varistor Voltage (Min) | 23 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 27.5 V |