V18MLA1206NT.pdf
| Series | MLA |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Energy | 0.4J |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Current - Surge | 150 A |
| Maximum AC Volts | 14 V |
| Maximum DC Volts | 18 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 28 V |
| Varistor Voltage (Min) | 22 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 25 V |
| Capacitance @ Frequency | 1030 pF @ 1 MHz |