V20E385AUTO2T
V20E385AUTO2T
Part Number
V20E385AUTO2T
Description
VARISTOR 620V 10KA DISC 20MM
Data sheet
V20E385AUTO2T.pdf
Delivery Services
V20E385AUTO2T
Comments
    V20E385AUTO2T Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, AUMOV™
    RoHSRoHS
    Energy325J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge10 kA
    Maximum AC Volts385 V
    Maximum DC Volts505 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)682 V
    Varistor Voltage (Min)558 V
    Varistor Voltage (Typ)620 V
    Capacitance @ Frequency700 pF @ 1 MHz