V20E510AUTO
V20E510AUTO
Part Number
V20E510AUTO
Description
VARISTOR 820V 10KA DISC 20MM
Data sheet
V20E510AUTO.pdf
Delivery Services
V20E510AUTO
Comments
    V20E510AUTO Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, AUMOV™
    RoHSRoHS
    Energy410J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge10 kA
    Maximum AC Volts510 V
    Maximum DC Volts670 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)902 V
    Varistor Voltage (Min)738 V
    Varistor Voltage (Typ)820 V
    Capacitance @ Frequency350 pF @ 1 MHz