V20E95AUTO
V20E95AUTO
Part Number
V20E95AUTO
Description
VARISTOR 150V 6.5KA DISC 20MM
Data sheet
V20E95AUTO.pdf
Delivery Services
V20E95AUTO
Comments
    V20E95AUTO Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, AUMOV™
    RoHSRoHS
    Energy45J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge6.5 kA
    Maximum AC Volts95 V
    Maximum DC Volts125 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)165 V
    Varistor Voltage (Min)135 V
    Varistor Voltage (Typ)150 V