V20H23AUTO
V20H23AUTO
Part Number
V20H23AUTO
Description
RADIAL VARISTOR 20MM ROHS/LEAD F
Delivery Services
V20H23AUTO
Comments
    V20H23AUTO Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, AUMOV™
    RoHSRoHS
    Energy100J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge5 kA
    Maximum AC Volts23 V
    Maximum DC Volts28 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)39.6 V
    Varistor Voltage (Min)32.4 V
    Varistor Voltage (Typ)36 V
    Capacitance @ Frequency12500 pF @ 1 MHz