V20H25AUTO
V20H25AUTO
Part Number
V20H25AUTO
Description
RADIAL VARISTOR 20MM ROHS/LEAD F
Delivery Services
V20H25AUTO
Comments
    V20H25AUTO Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, AUMOV™
    RoHSRoHS
    Energy100J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge5 kA
    Maximum AC Volts25 V
    Maximum DC Volts28 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)42.9 V
    Varistor Voltage (Min)35.1 V
    Varistor Voltage (Typ)39 V
    Capacitance @ Frequency13500 pF @ 1 MHz