V20H30AUTO
V20H30AUTO
Part Number
V20H30AUTO
Description
RADIAL VARISTOR 20MM ROHS/LEAD F
Delivery Services
V20H30AUTO
Comments
    V20H30AUTO Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, AUMOV™
    RoHSRoHS
    Energy100J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge5 kA
    Maximum AC Volts30 V
    Maximum DC Volts34 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)51.7 V
    Varistor Voltage (Min)42.3 V
    Varistor Voltage (Typ)47 V
    Capacitance @ Frequency12000 pF @ 1 MHz