V20H30PL3T
V20H30PL3T
Part Number
V20H30PL3T
Description
VARISTOR 47V 5KA DISC 20MM
Data sheet
V20H30PL3T.pdf
Delivery Services
V20H30PL3T
Comments
    V20H30PL3T Specifications
    SeriesHMOV™
    RoHSRoHS
    Energy90J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge5 kA
    Maximum AC Volts30 V
    Maximum DC Volts38 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)51.7 V
    Varistor Voltage (Min)42.3 V
    Varistor Voltage (Typ)47 V