V20H320PL2T
V20H320PL2T
Part Number
V20H320PL2T
Description
VARISTOR 510V 10KA DISC 20MM
Data sheet
V20H320PL2T.pdf
Delivery Services
V20H320PL2T
Comments
    V20H320PL2T Specifications
    SeriesHMOV™
    RoHSRoHS
    Energy320J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge10 kA
    Maximum AC Volts320 V
    Maximum DC Volts420 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)561 V
    Varistor Voltage (Min)459 V
    Varistor Voltage (Typ)510 V
    Capacitance @ Frequency750 pF @ 1 MHz