V20H510PL3T
V20H510PL3T
Part Number
V20H510PL3T
Description
VARISTOR 820V 10KA DISC 20MM
Data sheet
V20H510PL3T.pdf
Delivery Services
V20H510PL3T
Comments
    V20H510PL3T Specifications
    SeriesHMOV™
    RoHSRoHS
    Energy410J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge10 kA
    Maximum AC Volts510 V
    Maximum DC Volts670 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)902 V
    Varistor Voltage (Min)738 V
    Varistor Voltage (Typ)820 V
    Capacitance @ Frequency350 pF @ 1 MHz