V20H95PL3T
V20H95PL3T
Part Number
V20H95PL3T
Description
VARISTOR 150V 10KA DISC 20MM
Data sheet
V20H95PL3T.pdf
Delivery Services
V20H95PL3T
Comments
    V20H95PL3T Specifications
    SeriesHMOV™
    RoHSRoHS
    Energy150J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge10 kA
    Maximum AC Volts95 V
    Maximum DC Volts125 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)165 V
    Varistor Voltage (Min)135 V
    Varistor Voltage (Typ)150 V