V20P20AUTO
V20P20AUTO
Part Number
V20P20AUTO
Description
VARISTOR 33V 5KA DISC 20MM
Data sheet
V20P20AUTO.pdf
Delivery Services
V20P20AUTO
Comments
    V20P20AUTO Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, AUMOV™
    RoHSRoHS
    Energy58J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge5 kA
    Maximum AC Volts20 V
    Maximum DC Volts26 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)36.3 V
    Varistor Voltage (Min)29.7 V
    Varistor Voltage (Typ)33 V
    Capacitance @ Frequency13000 pF @ 1 MHz