V20P320PL4B
V20P320PL4B
Part Number
V20P320PL4B
Description
VARISTOR 510V 10KA DISC 20MM
Data sheet
V20P320PL4B.pdf
Delivery Services
V20P320PL4B
Comments
    V20P320PL4B Specifications
    SeriesUltraMOV™
    RoHSRoHS
    Energy273J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge10 kA
    Maximum AC Volts320 V
    Maximum DC Volts420 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)561 V
    Varistor Voltage (Min)459 V
    Varistor Voltage (Typ)510 V
    Capacitance @ Frequency750 pF @ 1 MHz