V20P625AUTO
V20P625AUTO
Part Number
V20P625AUTO
Description
VARISTOR 1KV 10KA DISC 20MM
Data sheet
V20P625AUTO.pdf
Delivery Services
V20P625AUTO
Comments
    V20P625AUTO Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, AUMOV™
    RoHSRoHS
    Energy490J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge10 kA
    Maximum AC Volts625 V
    Maximum DC Volts825 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)1.1 kV
    Varistor Voltage (Min)900 V
    Varistor Voltage (Typ)1 kV
    Capacitance @ Frequency250 pF @ 1 MHz