V20P75AUTOL2T
V20P75AUTOL2T
Part Number
V20P75AUTOL2T
Description
VARISTOR 120V 6.5KA DISC 20MM
Data sheet
V20P75AUTOL2T.pdf
Delivery Services
V20P75AUTOL2T
Comments
    V20P75AUTOL2T Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, AUMOV™
    RoHSRoHS
    Energy33J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge6.5 kA
    Maximum AC Volts75 V
    Maximum DC Volts100 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)132 V
    Varistor Voltage (Min)108 V
    Varistor Voltage (Typ)120 V
    Capacitance @ Frequency4800 pF @ 1 MHz