V20X680E
V20X680E
Part Number
V20X680E
Description
VARISTOR 1.1KV 15KA DISC 23MM
Data sheet
V20X680E.pdf
Delivery Services
V20X680E
Comments
    V20X680E Specifications
    SeriesXtreme Varistor
    RoHSRoHS
    Energy880J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge15 kA
    Maximum AC Volts680 V
    Maximum DC Volts895 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)1.21 kV
    Varistor Voltage (Min)990 V
    Varistor Voltage (Typ)1.1 kV
    Capacitance @ Frequency500 pF @ 1 kHz