V25S320PX1347
V25S320PX1347
Part Number
V25S320PX1347
Description
RAD VARISTOR 25MM
Data sheet
V25S320PX1347.pdf
Delivery Services
V25S320PX1347
Comments
    V25S320PX1347 Specifications
    SeriesUltraMOV™ 25S
    RoHSRoHS
    Energy540J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Current - Surge22 kA
    Maximum AC Volts320 V
    Maximum DC Volts420 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)561 V
    Varistor Voltage (Min)459 V
    Varistor Voltage (Typ)510 V
    Capacitance @ Frequency1350 pF @ 1 MHz