V271CA60
V271CA60
Part Number
V271CA60
Manufactures
Littelfuse Inc.
Description
VARISTOR 430V 50KA DISC 60MM
Data sheet
V271CA60.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
V271CA60
Comments
    V271CA60 Specifications
    SeriesCA
    RoHSRoHS
    Energy950J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDisc 60mm
    Current - Surge50 kA
    Maximum AC Volts275 V
    Maximum DC Volts369 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)473 V
    Varistor Voltage (Min)387 V
    Varistor Voltage (Typ)430 V
    Capacitance @ Frequency9000 pF @ 1 MHz