V275SM20
V275SM20
Part Number
V275SM20
Description
VARISTOR 431V 6.5KA DISC 20MM
Data sheet
V275SM20.pdf
Delivery Services
V275SM20
Comments
    V275SM20 Specifications
    SeriesSM20
    RoHSRoHS
    Energy140J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDisc 20mm, Tabbed SMD
    Current - Surge6.5 kA
    Maximum AC Volts275 V
    Maximum DC Volts369 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)473 V
    Varistor Voltage (Min)389 V
    Varistor Voltage (Typ)431 V
    Capacitance @ Frequency900 pF @ 1 MHz