V30MLA1206NHAUTO
V30MLA1206NHAUTO
Part Number
V30MLA1206NHAUTO
Description
VARISTOR 39V 180A 1206
Data sheet
V30MLA1206NHAUTO.pdf
Delivery Services
V30MLA1206NHAUTO
Comments
    V30MLA1206NHAUTO Specifications
    SeriesMLA
    RoHSRoHS
    Energy1.0J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Current - Surge180 A
    Maximum AC Volts25 V
    Maximum DC Volts30 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)43 V
    Varistor Voltage (Min)35 V
    Varistor Voltage (Typ)39 V
    Capacitance @ Frequency500 pF @ 1 MHz