V30MLA1210NHAUTO
V30MLA1210NHAUTO
Part Number
V30MLA1210NHAUTO
Description
VARISTOR 39V 280A 1210
Data sheet
V30MLA1210NHAUTO.pdf
Delivery Services
V30MLA1210NHAUTO
Comments
    V30MLA1210NHAUTO Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLA AUTO
    RoHSRoHS
    Energy1.2J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Current - Surge280 A
    Maximum AC Volts25 V
    Maximum DC Volts30 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)43 V
    Varistor Voltage (Min)35 V
    Varistor Voltage (Typ)39 V
    Capacitance @ Frequency690 pF @ 1 MHz