V30MLA1812NT
V30MLA1812NT
Part Number
V30MLA1812NT
Manufactures
Littelfuse Inc.
Description
VARISTOR 39V 800A 1812
Data sheet
V30MLA1812NT.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
V30MLA1812NT
Comments
    V30MLA1812NT Specifications
    SeriesMLA
    RoHSRoHS
    Energy3.7J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Current - Surge800 A
    Maximum AC Volts25 V
    Maximum DC Volts30 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)43 V
    Varistor Voltage (Min)35 V
    Varistor Voltage (Typ)39 V