V320LA40CPX810
V320LA40CPX810
Part Number
V320LA40CPX810
Manufactures
Littelfuse Inc.
Description
VARISTOR 501V 10KA DISC 20MM
Data sheet
V320LA40CPX810.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
V320LA40CPX810
Comments
    V320LA40CPX810 Specifications
    SeriesC-III
    RoHSRoHS
    Energy345J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge10 kA
    Maximum AC Volts320 V
    Maximum DC Volts-
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)540 V
    Varistor Voltage (Min)462 V
    Varistor Voltage (Typ)501 V
    Capacitance @ Frequency7000 pF @ 1 MHz